Cydr

Cydr


Czym jest cydr? Najprostsza definicja mówi, że jest to napój alkoholowy uzyskany ze sfermentowanego soku jabłkowego, zazwyczaj musujący za sprawą naturalnie powstającego dwutlenku węgla (te niższej jakości często są sztucznie gazowane). Najbardziej znane są cydry francuskie i angielskie ale tradycyjnie robiło się je także w Polsce wszędzie tam, gdzie rosły jabłka – często określany był mianem wina jabłkowego, jabłecznikiem lub jabcokiem. Nasza oferta to polskie cydry, które wyselekcjonowane zostały spośród najlepszych dostępnych na rynku.Chyliczki KronselkaKronselka jest musującym napojem alkoholowym wyprodukowanym według tradycyjnych receptur ze świeżych mazowieckich jabłek. Jest orzeźwiający i bogaty w naturalne antyoksydanty, nie zawiera sztucznych aromatów, barwników ani konserwantów. Dzięki powolnej fermentacji w niskiej temperaturze zachowuje naturalny jabłkowy aromat i smak. Nie jest pasteryzowany ani filtrowany, dlatego na dnie butelki może pojawić się delikatny osad. Najlepiej smakuje schłodzony w temp. 10° – 12° C. Cydr Chyliczki produkowany jest podobnie jak tradycyjne musujące wina gronowe. Sok jabłkowy tłoczony jest jesienią ze świeżo zbieranych dojrzałych jabłek starej francuskiej odmiany Kronselka. Fermentacja soku trwa ok. 2 miesięcy, następnie cydr jest butelkowany, butelki zamykane są naturalnym korkiem ze stalowym koszyczkiem i zachodzi w nich wtórna fermentacja powodująca lekkie musowanie cydru. Po 8 miesiącach cydr jest dojrzały, jego pełne walory smakowe utrzymują się co najmniej 4-5 lat. Należy go przechowywać w chłodnym miejscu.

ChodorowaCydr powstały w 100% ze świeżego soku jabłkowego. Dojrzewał w kadzi 9 miesięcy. Dzięki starannie wyselekcjonowanym jabłkom dojrzewającym w pełnym słońcu w sadzie Winnicy Chodorowa, cydr ma wyjątkowy smak i aromat. Delikatne, naturalnie powstałe w butelce bąbelki i jasnożółta barwa cydru pozwala w pełni zasmakować polskiego lata i aromatów owoców kilkudziesięcio-letnich jabłoni.

Chyliczki Stary SadCydr Chyliczki jest pół-musującym napojem alkoholowym wyprodukowanym według tradycyjnych receptur ze świeżych mazowieckich jabłek. Dzięki powolnej fermentacji zachowuje naturalny jabłkowy aromat i smak. Nie jest pasteryzowany ani filtrowany, dlatego na dnie butelki może pojawić się delikatny osad.

Kwaśne JabłkoRzemieślniczy cydr wytwarzany z wyselekcjonowanych jabłek, dojrzewających na starych jabłoniach rozsianych w dolinie rzeki Pasłęki. Wytwarzany jest tylko raz w roku, zgodnie z rytmem natury. To ona decyduje, czy można już zacząć zbierać, tłoczyć, rozlewać i pić. W ten sposób powstaje cydr, którego idealna kwasowość, wytrawność i rześkość zachwyca nie tylko cydrowych koneserów. Cydr nagazowany jest naturalnie powstałym dwutlenkiem węgla w procesie refermentacji w butelce.

ChyliczkiCydr Chyliczki jest półmusującym napojem alkoholowym wyprodukowanym według tradycyjnych receptur ze świeżych mazowieckich jabłek. Dzięki powolnej fermentacji zachowuje naturalny jabłkowy aromat i smak. Nie jest pasteryzowany ani filtrowany, dlatego na dnie butelki może pojawić się delikatny osad. Najlepiej smakuje schłodzony w temp. 10 – 12 stopni C. Cydr Chyliczki dobrze komponuje się z większością dań polskiej kuchni. Cydry wytrawne będą dobrze towarzyszyć potrawom mięsnym i tłustym, cydry półwytrawne będą pasować do drobiu i warzyw, jak również do dań słodkich i deserów.

IgnacówOrzeźwiający półwytrawny, delikatnie musujący, lekki Cydr Ignaców powstał tradycyjnie jesienią ze świeżego soku z jabłek rosnących w grójeckich sadach. Dojrzewał zimą i wiosną jest naturalny i wyrazisty. Polecany również jako dodatek do potraw.

Cydr Mocny JabcokNaturalnie mętny i zagazowany własnym dwutlenkiem węgla jabłecznik powstały z ekologicznych jabłek rosnących w łąckich ogrodach. Orzeźwiający, kwaskowaty i wyrazisty smak to zasługa naturalnej fermentacji moszczu jabłkowego. Produkt nie zawiera konserwantów, cukru ani wody.

Login or Register


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/winnacja/domains/winnacja.pl/public_html/modules/mod_jdialog/mod_jdialog.php on line 18