Wina z Grecji

Wina z Grecji

Laghorti./Riesling NowośćWinnica: Cavino

Region: Achaea

Szczepy: Lagorthi, Riesling

Typ: białe wytrawne 

Objętość: 0,75 L

Wytrawne, intensywny elegancki aromat egzotycznych owoców z nutą mineralną, a na podniebieniu delikatna kwasowość Rieslinga złagodzona okrągłą nutą odmiany Lagorthi. Idealnie pasuje do sałatek, białego sera, owoców morza, białego mięsa w lekkim sosie.

Mavro Kala./Cabernet NowośćWinnica: Cavino

Region: Achaea

Szczepy: Mavro Kalavritino, Cabernet Sauvignon

Typ: czerwone wytrawne

Objętość: 0,75 L

Zestawienie rodzimego szczepu greckiego z popularnym Cabernet sauvignone. Efetem jest wino o głębokiej i intensywnej czerwonej barwie z refleksami fioletu. W nosie wyczuwalny jest aromat czerwonych owoców współgrających z aromatem słodkiej wanilii.Taniny są delikatne i nienachalne, za to gwarantują długi finisz. Wino świetnie komponuje się z potrawami z makaronu oraz żółtych serów.

 

Retsina NowośćWinnica: Malamatina

Region: Kreta

Szczepy: Savatiano, Rhoditis

Typ: białe wytrawne

Objętość: 0,5 L

Retsina Malamatina jest produkowana wyłącznie z Greckich szczepów Savatiano i Rhoditis. Winifikacja prowadzona jest w ściśle kontrolowanych temperaturach i z wyselekcjonowanych winogron aby osiągnąć unikalny kolor, aromat, smak i jakość. Jakość wina Retsina Malamatina jest zapewniana przez w pełni zautomatyzowany proces wytwarzania w najnowszej technologii. Dodatek małej ilości sosnowej żywicy podczas procesu fermentacji zapewnia charakterystyczny smak, jednocześnie uwydatniając owocowy aromat szczepu. Dodając korzystne właściwości żywicy znane od starożytnych czasów, osiągamy w rezultacie unikalne wino o całkowicie greckiej tożsamości. Retsina jest produkowana wyłącznie w Grecji i jej wytwarzanie poza jej obszarem jest prawnie zabronione.

Login or Register


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/winnacja/domains/winnacja.pl/public_html/modules/mod_jdialog/mod_jdialog.php on line 18