Wina z Czarnogóry

Wina z Czarnogóry

Plantaze Crnogorski VranacWinnica: Plantaze

Region: Podgorica

Szczepy: 100% Vranac

Typ: czerwone wytrawne

Objętość: 0,75 L

Czarnogórski Vranac to lokalna odmiana od wieków uprawiana w Crmnitzy, na obszarze rozciągającym się od jeziora Skadar kierunku Adriatyku.Obecnie Vranac jest główną odmianą w regionie Podgoricy, dającą jakościowe wina o świetnym balansie pomiędzy słodyczą a kwasowością. Winnice, usytuowane są na wysokości 500 m n.p.m. dość płytkich glebach, nasłonecznienie winic to ponad 2500 godzin rocznie, dzięki czemu uzyskje się najwyższą jakość winogron. Wino ma ciemną rubinowej barwę a w nosie wyczuwalna wiśnia, owoce leśne i delikatna nuta wanilii. Smak intensywny z długim finiszem. Znakomite do lokalnej bałkańskiej kuchni ale też swietnie łączy się z szynką prosciutto i wszystkimi daniami z czerwonego mięsa, dziczyzny, a nawet ryb. Pasuje idealnie do pikantnych grillowanych mięs, a także serów.

Plantaze Vranac Pro CordeWinnica: Plantaze

Region: Podgorica

Szczepy: 100% Vranac

Typ: czerwone wytrawne

Objętość: 0,75 L

Vranac Pro Corde jest jakościowym wytrawnym winem, które dzięki unikalnemu procesowi technologicznemu w naturalny sposób wzbogacane zostało przeciwutleniaczami i garbnikami(naturalnymi składnikami winogron, które mają znakomite właściwości zdrowotne, zwłaszcza w profilaktyce układu krążenia). Vranac Pro Corde wykonane jest z selekcjonowanych winogron autochtonicznej odmiany Vranac wyrosłej w najbardziej nasłonecznionych parcelach winnicy . Barwa ciemno czerwona,mocno nasyconą znakomita tekstura.Polecane się wszystkich  dań z czerwonym mięsem, potraw ostrych i tłustych, dziczyzny, prosciutto, jak równieżdo tłustych serów z intensywnym zapachem.

Login or Register


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/winnacja/domains/winnacja.pl/public_html/modules/mod_jdialog/mod_jdialog.php on line 18