Wina z Armenii

Wina z Armenii

Takar KangunWinnica: Armenia Wine

Region: Aragatsotn

Szczep: Kangun 100%

Typ: białe wytrawne

Objętość: 0,75 L

Takar Kangun to białe, wytrawne wino z Armenii. Wino z odmiany winogron Kangun, co w języku ormiańskim oznacza „solidny”. Jest to odmiana białych winogron, która powstała ze skrzyżowania odmian Rkatsiteli i Sukholimansky Bely, używana do produkcji białych win i brandy. Winogrona dojrzewają na bogatych w minerały wulkanicznych glebach, w winnicy położonej powyżej 1000 m n.p.m. następnie zbierane i selekcjonowane ręcznie. Wino w jednej trzeciej fermentowane w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu. Wino ma jasno słomkowy żółty kolor. Złożony kwiatowo-owocowy nos z nutami prażonych migdałów, wanilii i dębiny w tle. Usta są miękkie i soczyste, o żywej świeżości i eleganckim finiszu.

Takar AreniWinnica: Armenia Wine

Region: Vayots Dzor

Szczepy: Areni 100%

Typ: czerwone wytrawne

Objętość: 0,75 L

Wykonane z odmiany Areni rosnącej w winnicach usytuowanych na wysokości 1200 m.n.p.m. (region Vayots Dzor). Zbierane ręcznie grona są fermentowane w stalowych kadziach i macerowane przez miesiąc. Wino o barwie dojrzałej wiśni z purpurowymi refleksami. W nosie przyjemne pikantne nuty lukrecji, wanilii, pieprzu i goździków, z wyraźnymi nutami wiśni i jagód w tle. Wino dobrze zbudowane, zbalansowane z dobrymi taninami. Polecane szczególnie do dań z jagnięciny i miękkich serów.

Van Ardi KangunWinnica: Van Ardi

Region: Aragacotn

Szczepy: Kangun 100%

Typ: białe półwytrawne

Objętość: 0,75 L

Van Ardi Kangun to białe, półwytrawne wino z Armenii. Wino z odmiany winogron Kangun, co w języku ormiańskim oznacza „solidny”. Jest to odmiana białych winogron, która powstała ze skrzyżowania odmian Rkatsiteli i Sukholimansky Bely, używana do produkcji białych win i brandy. Winogrona dojrzewają na bogatych w minerały wulkanicznych glebach, następnie zbierane i selekcjonowane ręcznie. Wino ma piękny słomkowy kolor ze złotymi refleksami, w nosie bogactwo owoców (pigwy, brzoskwini i zielonych jabłek) i wyraźne nuty kwiatowo-miodowe. W ustach delikatnie słodkie i aksamitne, ze średnim finiszem.

Van Ardi Classic BlendWinnica: Van Ardi

Region: Aragacotn

Szczepy: Areni (40%), Kakhet (35%), Haghtanak (25%)

Typ: czerwone wytrawne

Objętość: 0,75 L

Van Ardi to czerwone, wytrawne wino z Armenii. Wino powstaje z e specjalnie wyselekcjonowanych winogron autochtonicznych ormiańskich szczepów: Areni (40%), Kakhet (35%), Haghtanak (25%), a następnie 6 miesięcy dojrzewa w beczkach z dębu francuskiego. Wino o głębokim rubinowym kolorze, w nosie bogaty aromat owoców i kwiatów, podkreślonych nutą kawy i czekolady. W smaku gładkie, eleganckie wino o długim finiszu.

Areni of VernashenWinnica: Getnatoun

Region: Vernashen

Szczep: Areni

Typ: czerwone półwytrawne

Objętość: 0,75 L

Wino wykonane ze szczepu Areni, rosnącego w winnicach koło miejscowości Vernashen. Dominują tu aromaty owocowe - dojrzałe wiśnie z likieru, czereśniowa konfitura, jeżyny. W ustach wypada soczyście, gęsto i również owocowo, są akcenty malin, aronii, czekolady i ziół. Ma przyjemną kwasowość. Wino wypada intensywnie i prosto, świeżo i naturalnie. Znakomicie pasuje do dań z kurczaka, kaczki oraz deserów.

Login or Register


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/winnacja/domains/winnacja.pl/public_html/modules/mod_jdialog/mod_jdialog.php on line 18