Wina z Armenii

Wina z Armenii

Bagratuni ReserveWinnica: Maran

Region: Vayots Dzor

Szczepy: Kharji, Aligote, Pinot gris

Typ: białe wytrawne

Objętość: 0,75 L

Doskonałe połączenie rodzimego gruzińskiego szczepu (Khatun kharji) z odmianami europejskimi ( burgundzkie Aligote i Pinot gris). Wino niezwykle aromatyczne oraz ułożone dzięki wydłużonemu leżakowaniu w beczce. Wyrazisty bukiet, świetna kwasowość. Idealne do potraw rybnych.

BagratuniWinnica: Maran

Region: Vayots Dzor

Szczepy: Kharji, Aligote

Typ: białe wytrawne

Objętość: 0,75 L

Wino wyprodukowane według starej i sprawdzonej receptury. Świetnie zbilansowana kwasowość okraszona smakiem melona i papierówki. Intensywna i ułożona struktura. Doskonale pasuje do sałatek oraz jako aperitif.

ParajanovWinnica: Maran

Region: Górny Karabach

Szczep: owoce granatu

Typ: czerwone półsłodkie

Objętość: 0,75 L

Delikatne i przyjemne wino z owoców granatu. Półsłodkie, jednak nie brakuje w nim cienia dyskretnej taninowości. 

Getnatoune PomegranateWinnica: Getnatoune

Region: Vayots Dzor

Szczep: owoce granatu

Typ: czerwone półsłodkie

Objętość: 0,75 L

Czerwone wino z owoców granatu posiadające niezwykle ciemny i głęboki kolor. Mimo, iż jest to wino półsłodkie wyraźnie przebija się w nim kwasowość charakterystyczna dla owoców granatu. Aromat tego egzotycznego owocu jest także wyczuwalny w zapachu. Jak każdy produkt z owoców granatu zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy. Doskonałe do mięs, a zwłaszcza do dań z gęsi oraz kaczki.

GetnatounWinnica: Getnatoun

Region: Vayots Dzor

Szczepy: 100% Areni

Typ: czerwone wytrawne

Objętość: 0,75 L

Wykonane z odmiany Areni rosnącej w winnicach usytuowanych na wysokości 1450 m.n.p.m. (region Vayots Dzor). Wino jest delikatne, zbalansowane, w tonacji kwiatowej i owoców leśnych. Znajdziemy tu także nuty orzechów włoskich, ziół. Wino umiarkowane, utrzymane w eleganckiej manierze. Zgrabne, świeże i kruche. Przed podaniem wina rekomendujemy przelanie go do karafki i napowietrzenie, wtedy pokaże pełnię swojej klasy i wyrafinowania.Beczkowane co najmniej 2 lata w beczkach z dębu kaukaskiego.Znakomicie pasuje do grillowanej baraniny.

Areni of MalishkaWinnica: Maran

Region: Malishka

Szczepy: Areni

Typ: czerwone wytrawne

Objętość: 0,75 L

Dojrzałe i ładnie rozwinięte wino, z owoców odmiany areni zbieranych w winnicach niedaleko miejscowości Malishka. Zbudowane na delikatnych i zgrabnych owocowych rejestrach.  Są tu owoce leśne, konfitura malinowa, jeżyny, nuty dymne, kawowe, spieczonej chlebowej skórki, drewna, bakłażanów. Jest lekki akcent beczkowy. Wino zachowuje pełną integrację, przyjemną kwasowość, gładkość.Beczkowane co najmniej 3,5 roku w beczkach z dębu kaukaskiego. Pierwsze 6 miesięcy leżakuje w beczkach nowych, kolejne miesięcy w beczkach 1-4 letnich. Znakomicie pasuje do jagnięciny oraz dań z grilla.

Areni YeghegnadzorWinnica: Maran

Region: Yeghegnadzor

Szczepy: 100% Areni

Typ: czerwone półsłodkie

Objętość: 0,75 L

Sporo tu wiśniowych klimatów, kompotu z czereśni, truskawek i jeżyn. Łagodne, przystępne wino, lekko korzenne, pestkowe. Spodobać się może jego czekoladowa, miękka, kawowa i dymna nuta. Wino lekkie, o delikatnej koncentracji, podbite paprykową i pieprzną nutą.Znakomicie pasuje do dań kuchni kaukaskiej.


Areni of VernashenWinnica: Getnatoun

Region: Vernashen

Szczep: Areni

Typ: czerwone półwytrawne

Objętość: 0,75 L

Wino wykonane ze szczepu Areni, rosnącego w winnicach koło miejscowości Vernashen. Dominują tu aromaty owocowe - dojrzałe wiśnie z likieru, czereśniowa konfitura, jeżyny. W ustach wypada soczyście, gęsto i również owocowo, są akcenty malin, aronii, czekolady i ziół. Ma przyjemną kwasowość. Wino wypada intensywnie i prosto, świeżo i naturalnie. Znakomicie pasuje do dań z kurczaka, kaczki oraz deserów.

Login or Register


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/winnacja/domains/winnacja.pl/public_html/modules/mod_jdialog/mod_jdialog.php on line 18